Tóth Evelin és a  Méthode Traditionelle

Tóth Evelin és a Méthode Traditionelle

Egy sokoldalú, izgalmas világ, Tóth Evelin páratlanul gazdag világa mutatkozik be az A38 Hajón április 11-én, vadonatúj zenekarával a Méthode Traditionelle-el, élő (BMC) lemezfelvétel keretében.

Tóth Evelin világéletében saját, önálló útját járta. A zenével-színházzal gyerekkora óta intenzíven foglalkozó énekesnő klasszikus zenei tanulmányait követően rendkívül sokoldalú technikai képzésben vett részt: az indiai énektechnikákat épp úgy tanulmányozta, mint az afrikai vagy szefárd stílusokat, és így alakította ki sajátos, egyedi technikáját, amit leginkább a test egyfajta hangszerként való, szabad improvizatív használata jellemez. Alternatív és mozgásszínházi produkciókban is részt vett, és e sokféle forrás teszi számára lehetővé a legnagyobb zenei szabadságot.

Tradicionális szefárd, magyar, népzene, elektronikus kompozíciók, dzsessz egyaránt megtalálható repertoárján. Sokoldalúságát jól jellemzi az elmúlt 3 évben megjelent 4 közös, és 3 szólólemeze: a Hamid Drake-kel készített Let him kiss me( Énekek éneke), ami a világhírű doboson kívül olyan zenészeket jegyez még, mint Dresch Mihály, Fassang László, és Lantos Zoltán,2010-ben az Ölelésben című album Erikk McKenzie novég elektronikus zenésszel és a Ravi shankar tanítvány Szalai Péterrel készült. Ugyanebben az évben Lukács Miklós és Dés András közreműködésével Feketemacska címmel Karafiáth Orsolya költőnő verseit zenésítette meg a Hunnia Records kiadásában. “Eszembe jutottál” címmel nem régen jelent meg a Cseh Tamás emléklemez, ahol a címadó dalt dolgozta fel Lantos Zoltán kíséretében.

Az említett zenészekkel, elsősorban Lantos Zoltánnal és Szalai Péterrel intenzív zenei párbeszéd és izgalmas közös zenei nyelv alakult ki főként a tradicionális indiai és a szabad zene valamint a jazz iránti elkötelezettségük révén. Innen ered a név választás is “Méthode Traditionelle” avagy hagyományos módszer. A név egyébként egy eljárásra is utal, mégpedig a pezsgőkészítés hagyományos módszerére. Az énekesnő maga is borászkodik és nagy vágya hogy egyszer igazi pezsgőt készíthessen saját pincéjében. Ezenfelül az igazi pezsgő eleganciája megfoghatatlan, de mégis semmivel össze nem téveszthető kvalitása és matériája, íze és ízélése szintén összecseng a kvartett és Evelin zenéjével, lényével. A koncert előtt és után alkalom nyílik az énekesnő kedvenc pezsgőinek kóstólására és egy “közös koccintásra”.

A BMC még sohasem készített  magyar énekesnővel lemezt, és szintén rendhagyónak számít az élő koncert felvétel is, amely a készülő Album teljes egészét fogja alkotni..

“A kiadó úgy véli, hogy Tóth Evelin személyében nem csupán az első hazai énekesnőt üdvözölheti a BMC berkeiben, de a kétségkívül egyedülálló művész albuma nemzetközi vonatkozásban is komoly potenciált képvisel. Ennek a magas zenei minőségnek a létrehozásában segítenek továbbá a műfaj kiemelkedő hangszeresei.”

Felállás:
Tóth Evelin-ének
Szalai Péter-tablák, cajon, gatodrum, kalimbák
Premecz Mátyás-hammond
Lantos Zoltán-elektromos rezgőhúros hegedű, indiai hegedű
 

Videók

Linkek