20 éves az újvidéki emigráció - kiállítás
Július 1. nap végéig az összes programunkra behozható bontatlan ásványvíz vagy üres palack/kulacs, amit a pultjainkban szívesen feltöltünk nektek hideg vízzel. Bontott vagy előre megtöltött palackot/kulacsot a továbbiakban sem tudunk beengedni!
A kiállításon vajdasági alkotók, Bada Dada, Baráth Ferenc, Bálind István, Csikós Tibor, drMáriás, Dudás Szabolcs, Igor Lazin, Kerekes László, Kis Endre, Markulik Balázs, Péter László, Sinkovics Ede, Slavko Matković és Szombathy Bálint műveiből láthatunk válogatást az A38 kiállítóterében. A tárlatot Lévai Balázs nyitja meg, majd bemutatja Rátgéber Lászlóról és drMáriásról, az egykori padtársakról az újvidéki iskolájukban készített filmjét. Ezt követően Czabán György Kelet-európai zombi című filmje lesz látható, amelyben archív-felvételek felhasználásával és számos érintettel készített beszélgetésén keresztül rajzolódik ki az utóbbi bő két évtized hozadéka a Tudósok zenekar történetére felfűzve.